产品货号:
Z30053
中文名称:
VTI1A抗体
英文名称:
Anti-VTI1A Antibody
产品规格:
0.1mg
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-VTI1A Antibody |
| 指标别名 | MVti1;Vti1 rp2;VTI1A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse,rat |
| 应用范围 | ELISA,WB,IHC |
| 基因名称 | VTI1A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | VTI1a antibody was raised against a 19 amino acid peptide near the center of human VTI1a.The immunogen is located within amino acids 50 - 100 of VTI1a. |
| 计算分子量 | 25kDa |
| 成分 | VTI1a antibody is supplied in PBS containing 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | VTI1a antibody is affinity chromatography purified via peptide column. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 4℃可保存3个月,-20℃可保存1年。 |
| 背景资料 | Vesicle transport through interaction with t-SNAREs homolog 1 (VTI1a and VTI1b) are involved in vesicular transport from the late endosomes to the trans-Golgi network (1).They are both localized in the trans-Golgi network,with VTI1a also found in the Golgi apparatus and VTI1b in endosomes (2,3).VTI1a mediates vesicle transport pathways through interactions with t-SNAREs on the target membrane and promotes fusion of the lipid bilayers (4).VTI1a may be concerned with increased secretion of cytokines associated with cellular senescence (5). |
| Uniprot ID | Q96AJ9 |
| 基因名全称 | Vesicle transport through interaction with t-SNAREs 1A |
| 蛋白名全称 | Vesicle transport through interaction with t-SNAREs 1A |
| 推荐稀释比 | VTI1a antibody can be used for detection of VTI1a by Western blot at 1 ~ 2μg/mL.Antibody can also be used for immunohistochemistry starting at 5μg/mL.Antibody validated:Western Blot in human samples and Immunohistochemistry in human samples.All other applications and species not yet tested. |
相关搜索:VTI1A抗体,VTI1A多抗,Anti-VTI1A Antibody
